Sdílet

Tweet

Registrace nového účtu na Facebooku


Stát se součástí sociální sítě Facebook je naprosto jednoduché. Stačí do svého prohlížeče zadat adresu facebook.com, kde na nás v pravém horním rohu vyskočí přihlašovací údaje. Ale jelikož účet ještě nemáme, budeme se zajímat o políčka trochu níže. Zde je potřeba vyplnit jméno, příjmení, 2x emailovou adresu, přihlašovací heslo, pohlaví a datum narození. K vytvoření registrace je nutné vyplnit veškerá políčka. Patříte-li k těm, kteří jsou háklivý na svůj věk, nemusíte se ničeho obávat, po dokončení registrace si lze jednotlivě nastavit, jaké informace se mají komu zobrazovat.

Vyhledání přátel pomocí emailu

Po stisknutí registrovat se dostáváme k dalšímu kroku, kde lze nechat Facebook automaticky vyhledat přátele pomocí kontaktů v programu Skype nebo emailových adres v adresáři Vašeho emailu. Pokud se rozhodnete tuto možnost využít, je potřeba určit z jakého mailu má být export pořízen a zpřístupnit jeho adresář udáním hesla. Facebook poté proskenuje adresář a přiřadí uložené emaily k těm, které má již ve své databázi. Těmto přátelům je poté možné zaslat žádosti o přátelství. Ovšem pokud se tímto krokem nehodláte v tuto chvíli zatěžovat, není nic snadnějšího, než stisknout přeskočit tento krok.

Nahrání profilové fotografie

Po potvrzení upozornění, že si opravdu přejete tento krok přeskočit, dostáváme možnost nahrát profilový obrázek. Na výběr dostáváme možnost nahrát fotku z počítače nebo se přímo vyfotit pomocí webové kamery. Ač je samozřejmě přehlednější si jako profilovku zvolit vlastní fotku, není to podmínkou a lze šáhnout i po jakémkoliv obrázku vyjadřujícím majitele profilu. Ale tak jako předchozí kroky, lze i vložení profilového obrázku přeskočit.