Sdílet

Tweet

Na co se zaměřit při prvním přihlášení k Facebooku


První přihlášení může být trochu zmatené, než se člověk zorientuje, kde má co hledat. Pro samotné přihlášení stačí pouze zadat do prohlížeče adresu facebook.com a v pravém horním rohu vyplnit přihlašovací údaje. K přihlášení se používaná emailová adresa a heslo zadané během registrace. Nyní se již dostáváte do samotného profilu, kde jsou v tuto chvíli pro Vás podstatné horní tři záložky. Jako první je zde jméno, pod nímž se skrývají možnosti nastavení. Pod jednotlivými záložkami lze aktualizovat osobní informace, přidávat fotoalba a fotografie, psát si poznámky, spravovat seznam svých přátel a odběrů.

Prostřední menu najít přátele nabízí možnost dohledat své přátele dle emailu, Skypu a dalších služeb, tak jako tomu je během registrace. Navíc zde je seznam vašich přátel řazený dle četnosti společných známých. Pod záložkou hlavní stránka se primárně nachází vybrané příspěvky přátel. Je zde i seznam všem používaných aplikací a je jedno, zda se jedná o kalendář akcí, poznámek či celé škály her. Pod rozbalovacím menu je navíc schováno důležité nastavení účtu a zejména soukromí, potažmo i možnost se odhlásit z účtu.

Pod nastavením účtu se v záložce obecných informací nachází možnost upravit si jméno, emailovou adresu, heslo a jazyk. Záložka zabezpečení umožňuje změnit stupeň kontroly, toho, zda se do účtu přihlašujete skutečně Vy. Lze si zde jednotlivé aplikace zaheslovat, nastavit si za jakých okolností má být vyžadováno potvrzení identifikace atd. Dále je zde veškerá kontrola nad přijímanými odběry, upozorněními a aplikacemi. Pokud již nehodláme některé povolit přistup ke svému účtu, není nic snadnějšího, než ho zde zakázat.

Podstatnou záložkou, jenž by při prvním přihlášení měla zaujmout pozornost každého, je nastavení soukromí. Facebook ho má primárně nastavené na veřejné, což není zrovna optimální a rozhodně se vyplatí udělat alespoň jednu změnu a to změnit jej na přátele. Až se trochu otrkáte a naučíte se s Facebookem pracovat, není na škodu zvážit i nastavení vlastního soukromí. Zde je možné nastavit i možnost mít utajený účet, jenž vidí pouze vybraní přátele a pro nechtěné zvědavce lze účet znepřístupnit. Pod dalšími položkami lze dále nastavit, kdo vám může zasílat žádosti o přátelství a zprávy, kdo může přidat příspěvek na vaší zeď, zda máte být upozorněni na označení na fotce ve fotoalbu přátel atd. zkrátka pohrát si s nastavením soukromí je rozhodně dobrá věc, to jenž je nastavené po registraci je značně nedostačující.